Visma Financial Solutions Oy - Yhteystiedot

Visma Financial Solutions Oy

Visma Financial Solutions Oy on laskutuksen, perinnän ja juridiikan asiantuntijatalo. Monipuoliset Credit Management- ratkaisumme kattavat koko ketjun laskun lähetyksestä maksusuoritukseen. Tehtävämme on tehostaa erikokoisten asiakkaidemme liiketoimintaa ja nopeuttaa asiakasyritystemme rahankiertoa. Visma Legal-lakipalvelut tukee kokonaisuutta tarjoamalla ratkaisuja sekä suurten että pienten yritysten juridisiin tarpeisiin. Palvelemme asiakkaitamme yli 120 asiantuntijan voimin ja jatkuva palveluiden kehitystyömme pohjautuu tiiviiseen yhteistyöhön asiakkaidemme ja kumppaniverkostomme kanssa.

Asiakaspalvelu

02 4809 2500 (arkisin klo 8-16)
029 080 6500 (ma-pe 8-16)
fsf.asiakaspalvelu@visma.com 

Myynti

02 4809 2500 (arkisin klo 8-16)
029 080 6565 (ma-pe 8-16)
myynti.vismafs@visma.com

Y-tunnus: 0922741-2

Käynti- ja postiosoitteemme

Helsinki

Visma Financial Solutions Oy
Keskuskatu 3
00100 Helsinki

Näytä Google Mapsissa


Turku Aurakatu

Visma Financial Solutions Oy
Aurakatu 12
20100 Turku

Näytä Google Mapsissa


Turku Yliopistonkatu

Visma Financial Solutions Oy
Yliopistonkatu 31
20100 Turku

Näytä Google Mapsissa



Laskutustiedot

Laskutustiedot

Verkkolaskutusosoite: FI1983078710002409

Operaattori: Danske Bank (DABAFIHH)
Aineistomuoto: Finvoice

Paperilaskut:
Visma Financial Solutions Oy
09227412
PL 100
80020 Kollektor Scansada

PDF-laskut voi lähettää myös sähköpostilla osoitteeseen:
09227412@scan.netvisor.fi

Saitko meiltä laskun tai perintäkirjeen?

Saitko laskun lähettäjältä Visma Duetto?
Kirjaudu tästä

Saitko laskun lähettäjältä Visma PPG? 
Kirjaudu tästä

Yhteyshenkilöt

Sähköpostiosoitteemme ovat muotoa etunimi.sukunimi@visma.com

Myynti ja markkinointi


Juho-Pekka Fagerström
Account Manager
044 724 6577
juho.fagerstrom@visma.com


Piia Hippeläinen

Account Manger
040 682 5668
piia.hippelainen@visma.com


Anna Sulkakoski

asiakkuuspäällikkö
040 831 7404


Matti Kesseli
Account Manager
044 069 2400
matti.kesseli@visma.com


Mats Stenbom
Account Manager
044 336 2518
mats.stenbom@visma.com


Anna Löfgren
Account Manager
040 839 5905
anna.lofgren@visma.com


Tuomas Luhtala

Account Manager
050 598 4100
tuomas.luhtala@visma.com


Hannes Kymäläinen
Account Manager
040 731 4379
hannes.kymalainen@visma.com


Kristian Johansson
Account Manager
044 724 6544
kristian.johansson2@visma.com


Per-Erik Breitholtz

Account Manager
044 724 6588
per-erik.breitholtz@visma.com


Tero Salminen

Project Manager
045 205 7144
tero.salminen@visma.com


Sini Keski-Korsu

Technical Sales Specialist
050 351 8235
sini.keski-korsu@visma.com


Mikael Westerholm

Key Account Manager, LTS
040 848 3741
mikael.westerholm@visma.com


Miika Varjonen

Sales Director
050 365 4996
miika.varjonen@visma.com


Kristian Lindén

Marketing Director
050 444 0846
kristian.linden@visma.com

Lakipalvelut

Lakimiesten yhteystiedot https://www.visma.fi/legal/


Samuli Tuomikoski

Legal Services Director, OTM, VTM
029 080 6508
samuli.tuomikoski@visma.com

Saatavienhallinta


Kati Virtanen

Director, O2C
kati.virtanen@visma.com


Markus Blom
Director, CX
040 572 3959
markus.blom@visma.com


Sara Pappila

Customer Service Manager
sara.pappila@visma.com


Johanna Juva

Debt Collection Manager
johanna.juva@visma.com

Hallinto


Anna Savila

HR Director
050 355 2430
anna.savila@visma.com

Tietojärjestelmät

Hei! Kerätäksemme tietoa sinua kiinnostavasta sisällöstä käytämme sivustolla evästeitä. Niiden sekä lomakkeiden kautta meille antamiesi tietojen perusteella luomme sinusta profiilin, jonka avulla voimme näyttää juuri sinulle räätälöityä sisältöä. Hyväksymällä tämän annat meille oikeuden kerätä ja käsitellä henkilötietojasi turvallisesti ja luottamuksellisesti tässä kuvatulla tavalla.