Lakiasiaintoimisto Visma Legal

Lakipalvelut yrityksille ja yksityishenkilöille.
Ota yhteyttä
Lakiasiaintoimisto yrityksille ja yksityisille

Lakiasiaintoimisto tukenasi kaikkialla Suomessa

Olemme kokenut ja luotettu lakiasiaintoimisto, joka palvelee niin yritysten kuin yksityishenkilöiden lakiasioissa. Ammattitaitoiset lakimiehemme tuntevat asiakkaansa erityistarpeet ja luovat ennaltaehkäisevällä asiantuntemuksellaan turvallisuutta yritystoiminnan kehittymiseen ja henkilöasiakkaiden elämän suuriin päätöksiin. Toimistomme sijaitsevat Helsingissä, Turussa ja Porissa, mutta palvelemme kaikkialle Suomeen.

Lakipalvelut yrityksille

Yrityksen toimintaympäristö muuttuu koko ajan ja yrittäjän on hyvä olla tietoinen muutosten tuomista riskeistä ja mahdollisuuksista. Yritysjuridiikka on hyvä jättää asiantuntijan tehtäväksi ja käyttää yrittäjän resurssit ydinliiketoimintaan.

Tarjoamme yrityksille mm. seuraavia lakipalveluita:

  • Sopimus- ja liikejuridiikka sekä työoikeus
  • Yritysjärjestelyt ja yrityskaupat
  • Yrityssaneeraukset ja konkurssit
  • Riita-asiat ja oikeudenkäynnit

Tutustu ja lue lisää

Lakipalvelut yksityishenkilöille

Elämäntilanteen muutokset saattavat johtaa erilaisiin oikeudellista osaamista vaativiin tilanteisiin. Tällöin tarvitaan osaamista sekä asian sisällöstä että prosesseista, jolloin lakiasiantuntijan hyödyntäminen takaa parhaan lopputuloksen.

Palvelemme yksityishenkilöitä mm. seuraavissa asioissa:

  • Asunto- ja kiinteistökauppa
  • Perhe- ja perintöoikeus
  • Vahingonkorvausasiat
  • Riita-asiat ja oikeudenkäynnit

Tutustu ja lue lisää

Lakiasiantuntijamme

Voit ottaa yhteyttä lakimiehiimme myös soittamalla suoraan Lakilinjaamme numeroon 029 080 6510.

Samuli Tuomikoski
Lakiasiainjohtaja, OTM, VTM
Puh: 029 080 6508
samuli.tuomikoski@visma.com

Anni Liukka

Anni Liukka
Lakimies, VT
Puh: 029 080 6572
anni.liukka@visma.com

Hannu Viitanen

Hannu Viitanen
Lakimies, VT
Puh: 029 080 6561
hannu.viitanen@visma.com

Kati Virtanen

Kati Virtanen
Lakimies, OTK
Puh: 029 080 6503
kati.virtanen@visma.com

Mia Blomqvist

Mia Blomqvist
Lakimies, OTK
Puh: 029 080 6500
mia.blomqvist@visma.com

Mika-Petteri Erkkilä
Lakimies, OTM
Puh: 029 080 6578
mika.erkkila@visma.com

Josefiina Palkén
Lakimies, OTM
Puh: 029 080 6571
josefiina.palken@visma.com

Noora Mäkelä

Noora Mäkelä
Lakimies, OTM
Puh: 029 080 6545
noora.makela@visma.com

Pia-Maria Salonen
Lakimies, OTM
Puh: 02 4809 2552
pia-maria.salonen@visma.com

Riku Teräväinen
Lakimies, OTM, KTK
Puh: 029 080 6522
riku.teravainen@visma.com

Kristiina Juronen
Lakimies, OTM
Puh: 02 4809 2517
kristiina.juronen@visma.com

Salla Ahlroos
Lakimies, OTM
Puh: 029 0806563
salla.ahlroos@visma.com

Susanna Ilo
Perintälakimies, OTM
Puh: 044 724 6512
susanna.ilo@visma.com

Julia Suokas
Avustava lakimies, ON
Puh: 02 4809 2558
julia.suokas@visma.com

Jenni Laine
Avustava Lakimies, ON
Puh: 029 080 6593
jenni.laine@visma.com

Kalle Ahvenjärvi
Avustava Lakimies, ON
Puh: 029 080 6573
kalle.ahvenjarvi@visma.com

Hanna Mattelmäki
Lakiassistentti
Puh: 040 766 2256
hanna.mattelmaki@visma.com

 

Haluatko kuulla lisää lakipalveluistamme?

Ota rohkeasti yhteyttä, asiantuntijamme kertovat mielellään sinulle lisää! Palvelumme on lakiasioissa kattava, jolloin saat kaikki tarvitsemasi juridiset palvelut saman katon alta. Yhteydenotto on sinulle täysin maksuton.

 

Yhteydenotto perintä

Suostumus on pakollinen lomakkeen lähettämiseksi
Hei! Kerätäksemme tietoa sinua kiinnostavasta sisällöstä käytämme sivustolla evästeitä. Niiden sekä lomakkeiden kautta meille antamiesi tietojen perusteella luomme sinusta profiilin, jonka avulla voimme näyttää juuri sinulle räätälöityä sisältöä. Hyväksymällä tämän annat meille oikeuden kerätä ja käsitellä henkilötietojasi turvallisesti ja luottamuksellisesti tässä kuvatulla tavalla.