Visma Legal

Lakiasiaintoimisto palveluksessasi.
Ota yhteyttä
Lakiasiaintoimisto yrityksille ja yksityisille

Ammattilainen turvaa asiakkaalle parhaan lopputuloksen

Ammattitaitoinen lakimies tuntee asiakkaansa erityistarpeet ja luo ennaltaehkäisevällä asiantuntemuksellaan turvallisuutta yritystoiminnan kehittymiseen ja henkilöasiakkaiden elämän suuriin päätöksiin. Olemme kokenut ja luotettu kumppani niin yritysten kuin yksityishenkilöiden lakiasioissa.

Lakipalvelut yrityksille

Yrityksen toimintaympäristö muuttuu koko ajan ja yrittäjän on hyvä olla tietoinen muutosten tuomista riskeistä ja mahdollisuuksista. Yritysjuridiikka on hyvä jättää asiantuntijan tehtäväksi ja käyttää yrittäjän resurssit ydinliiketoimintaan.

Tarjoamme yrityksille mm. seuraavia lakipalveluita:

  • Sopimus- ja liikejuridiikka sekä työoikeus
  • Yritysjärjestelyt ja yrityskaupat
  • Yrityssaneeraukset ja konkurssit
  • Riita-asiat ja oikeudenkäynnit

Tutustu ja lue lisää

Lakipalvelut yksityishenkilöille

Elämäntilanteen muutokset saattavat johtaa erilaisiin oikeudellista osaamista vaativiin tilanteisiin. Tällöin tarvitaan osaamista sekä asian sisällöstä että prosesseista, jolloin lakiasiantuntijan hyödyntäminen takaa parhaan lopputuloksen.

Palvelemme yksityishenkilöitä mm. seuraavissa asioissa:

  • Asunto- ja kiinteistökauppa
  • Perhe- ja perintöoikeus
  • Vahingonkorvausasiat
  • Riita-asiat ja oikeudenkäynnit

Tutustu ja lue lisää

Lakiasiantuntijamme

Voit ottaa yhteyttä lakimiehiimme myös soittamalla suoraan Lakilinjaamme numeroon 029 080 6510.

Samuli Tuomikoski

Samuli Tuomikoski
Lakiasiainjohtaja, OTM, VTM
Puh: 029 080 6508
samuli.tuomikoski@vismappg.fi

Anni Liukka

Anni Liukka
Lakimies, VT
Puh: 029 080 6572
anni.liukka@vismappg.fi

Hannu Viitanen

Hannu Viitanen
Lakimies, VT
Puh: 029 080 6561
hannu.viitanen@vismappg.fi

Kati Virtanen

Kati Virtanen
Lakimies, OTK
Puh: 029 080 6503
kati.virtanen@vismappg.fi

Jouni Pappila

Jouni Pappila
Lakimies, VT
Puh: 029 080 6501
jouni.pappila@vismappg.fi

Mia Blomqvist

Mia Blomqvist
Lakimies, OTK
Puh: 029 080 6500
mia.blomqvist@vismappg.fi

Mika-Petteri Erkkilä

Mika-Petteri Erkkilä
Lakimies, OTM
Puh: 029 080 6578
mika.erkkila@vismappg.fi

Josefiina Palkén

Josefiina Palkén
Lakimies, OTM
Puh: 029 080 6571
josefiina.palken@vismappg.fi

Noora Mäkelä

Noora Mäkelä
Lakimies, OTM
Puh: 029 080 6545
noora.makela@vismappg.fi

Katriina Toivanen
Lakimies, OTM
Puh: 02 4809 2571
katriina.toivanen@visma.com

Petri Heinonen

Petri Heinonen
Lakimies, OTM
Puh: 02 4809 2579
petri.heinonen@visma.com

Pia-Maria Salonen

Pia-Maria Salonen
Lakimies, OTM
Puh: 02 4809 2552
pia-maria.salonen@visma.com

Minttu Vanhanen

Minttu Vanhanen
Avustava lakimies
Puh: 02 4809 2553
minttu.vanhanen@visma.com

Lilli Parbo

Lilli Parbo
Avustava lakimies, ON
Puh: 02 4809 2517
lilli.parbo@visma.com

Julia Suokas

Julia Suokas
Avustava lakimies, ON
Puh: 02 4809 2558
julia.suokas@visma.com

Susanna Ilo
Perintälakimies, OTM
Puh: 044 724 6512
susanna.ilo@vismappg.fi

 

Haluatko kuulla lisää lakipalveluistamme?

Ota rohkeasti yhteyttä, asiantuntijamme kertovat mielellään sinulle lisää! Palvelumme on lakiasioissa kattava, jolloin saat kaikki tarvitsemasi juridiset palvelut saman katon alta. Yhteydenotto on sinulle täysin maksuton.

 

Yhteydenotto perintä

Suostun siihen, että henkilötietojani käsitellään tunnistamalla kiinnostuksen kohteeni tässä kuvatulla tavalla ja olen tietoinen siitä, että voin peruuttaa suostumukseni milloin tahansa.
Suostun siihen, että Visma voi lähettää minulle sähköpostia aiheista joihin olen osoittanut kiinnostusta ja olen tietoinen siitä, että voin peruuttaa suostumukseni milloin tahansa.
Suostumus on pakollinen lomakkeen lähettämiseksi
Hei! Kerätäksemme tietoa sinua kiinnostavasta sisällöstä käytämme sivustolla evästeitä. Niiden sekä lomakkeiden kautta meille antamiesi tietojen perusteella luomme sinusta profiilin, jonka avulla voimme näyttää juuri sinulle räätälöityä sisältöä. Hyväksymällä tämän annat meille oikeuden kerätä ja käsitellä henkilötietojasi turvallisesti ja luottamuksellisesti tässä kuvatulla tavalla.